Konsey’den CHP ye kınama

Konsey’den CHP ye kınama

Konya Basın Konseyi, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in “iktidara geldiğimiz gün bazı basın yayın kuruluşlarına el koyacağız” açıklamasını kınadı. Başkan Mustafa Tatlısu, “CHP’nin basın özgürlüğü konusundaki gerçek yüzü Genel Sekreterleri Gürsel Tekin’in sözleriyle gözler önüne bir kez daha serilmiştir” dedi.

Konya Basın Konseyi, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in 'iktidara geldiğimiz gün bazı basın yayın kuruluşlarına el koyacağız' açıklamasını kınadı. Başkan Mustafa Tatlısu, “CHP’nin basın özgürlüğü konusundaki gerçek yüzü Genel Sekreterleri Gürsel Tekin’in sözleriyle gözler önüne bir kez daha serilmiştir” dedi.

Konya Basın Konseyi Başkanı Mustafa Tatlısu yaptığı açıklamayla, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in açıklamasını kınadı. Basın Konseyi’nden yapılan CHP’yi kınama açıklaması şöyle:“Tarihi kapatmalarla, özgürlüklere pranga vurmalarla, ezanı susturmalarla, Kur’an-ı Kerim’i yasaklamalarla dolu olan bir partinin tarihte 108 gazete ve yayın kuruluşunu durdurduğu da dikkate alındığında Müslüman Türk halkının CHP’yi CHP’den daha iyi tanıdığı ortadadır. CHP’nin basın özgürlüğü konusundaki gerçek yüzü Genel Sekreterleri Gürsel Tekin’in sözleriyle gözler önüne bir kez daha serilmiştir. CHP’nin darbeci ruhunun Yeni Türkiye’de olamayacağını düşünenleri boşa çıkaran bu ahlaksız ifade, CHP genel başkanı tarafından düzeltilmemesi de ayriyeten düşündürücüdür.

Gezi hadisesinde dahi dış yayıncı kuruluşlara rahmet okutan CHP’nin kanaları ve gazeteleri elinde iktidarı bulunduran siyasi güç tarafından kınanmamış, ve eleştirilmemişken dahi, iktidara geldiğimiz gün bazı basın yayın kurulmuşlarına el koyacağız açıklaması, bugünkü medeni dünyadan nasibini almamış 3.dünya söylemi içinde olan ahlak yoksunu bir ifadeden öte bir şey değildir.

Basın Konseyi olarak, seçimler öncesi niyetlerini alenen ortaya koyan bu zihniyetin, daha neleri ve nereleri kapatacağını da açıklamaya davet ediyoruz. Medya dünyasının, Türk toplumunun kanını donduran ifadelerle yasakçı ruhlarını bugünün Türkiye’sinde açıkça seslendiren CHP’nin genel sekreterini kınıyor, yöneticilerini de toplumun vicdanına havale ediyoruz.''


Tags


Benzer Haberler